Mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a większa grupa płci męskiej z zafascynowaniem odlicza nadchodzące doby. W sieci internetowej rodzi się mnóstwo przekonań pod względem tego, jaka grupa zawodników zwycięży turniej, a która ma na to znikome szanse. Nie braknie także docinek wobec przeróżnych reprezentantów piłki nożnej. Czy znakomite historyczne wydarzenie zagwarantuje wielbicielom piłki nożnej niezapomniane odczucia?

Urok turnieju

Pomimo olbrzymiej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które aktualnie się odbyły, te mistrzostwa będą bezgranicznie unikalne. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody przeniosą się na obszarze Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również jest nietuzinkowa, gdyż sportowa rywalizacja odbędzie się w okresie jesieni. Jest to również finalny mundial, gdy aktywny udział będą brać zaledwie 32 składy piłkarskie, albowiem na następnym takim wydarzeniu, liczba ekip piłkarzy powiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Kąśliwe wypowiedzi ludzi

Najbliższe piłkarskie zawody są bardziej dyskusyjne od swych poprzedników. Rodzą się opinie, iż wybór terytorium, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim widać gołym okiem bardzo duże rozkapryszenie. Dookoła mistrzostw świata na okrągło przewijało się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w okresie budowania boisk i reszty zaplecza, zginęła duża liczba robotników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego turnieju dla państwa islamskiego, którym jest Katar.

Kto wzniesie puchar?

Mimo sporej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony ludzi biorą udział w procesie, typując różne drużyny do podniesienia trofeum. Najczęściej wybieranymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz